Crna Gora

BACIO HEROIN KROZ PROZOR DOK JE POLICIJA RAZVALJIVALA VRATA! Drama u Podgorici: Uhapšeni višestruki povratnici, pao dilerski dvojac

Dodajte Kurir u vaš Google izbor
Ilustracija Foto: RINA
Podgorička policija uhapsila je dva lica zbog sumnje na prodaju heroina, oduzeli su drogu i vozila tokom akcije suzbijanja narkotika.

Podgorička policija uhapsila je dve osobe zbog sumnje da se bave prodajom heroina. Od njih je oduzeta droga, dva vozila, kao i više elektronskih uređaja.

„Službenici Odeljenja bezbednosti Podgorica – Stanice kriminalističke policije za borbu protiv droge, uz asistenciju službenika Specijalne jedinice policije, jutros su realizovali višemesečnu policijsku akciju usmerenu na suzbijanje zloupotrebe opojnih droga i ulične prodaje narkotika na teritoriji Glavnog grada, kojom prilikom su lišena slobode dva lica osumnjičena da su duže vreme vršila uličnu prodaju opojne droge heroin“, kazali su iz Uprave policije.

U akciji su, po nalogu državnog tužioca u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, uhapšeni B.P. (43) i N.C. (53), zbog sumnje da su počinili krivično delo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

Iz policije navode da su njih dvojica evidentirani kao višestruki povratnici u izvršenju krivičnih dela iz oblasti zloupotrebe opojnih droga.

Policijski službenici Odeljenja bezbednosti Podgorica i Specijalne jedinice policije su jutros izvršili pretrese na tri lokacije u Podgorici.

„Prilikom pretresa stana koji koristi B.P., policijski službenici su, neposredno pre ulaska u objekat, uočili da je osumnjičeni kroz prozor stambenog objekta na krov susedne kuće izbacio veće PVC pakovanje. Proverom je utvrđeno da se u pakovanju nalazi oko 62 grama heroina, što je potvrđeno naknadnom analizom.

Pretresom stana koji koristi B.P. pronađeni su predmeti koji se koriste za merenje i pakovanje opojne droge, 1.200 evra, za koje se sumnja da potiču od prodaje narkotika, kao i mobilni telefoni. Od ovog lica oduzeto je i putničko motorno vozilo za koje se sumnja da je korišćeno prilikom izvršenja krivičnog dela.

Pretresom prostorija i vozila koje koristi N.C. oduzeto je više elektronskih uređaja, kao i putničko motorno vozilo za koje se sumnja da je korišćeno prilikom ulične prodaje opojne droge“, navode iz UP.

B.P. i N.C. su uhapšeni po nalogu Višeg državnog tužilaštva u Podgorici.

Kurir/rtcg